AAI 2019 – Türkiye Yaratıcı Değişim Programı

American Arts Incubator (AAI) 2019 – Türkiye Yaratıcı Değişim Programı, ZERO1 ve ABD Başkonsolosluğu işbirliğiyle 15 Mart-8 Nisan 2019 tarihleri arasında InogarArt’ta gerçekleştirildi. Program kapsamında farklı disiplin ve kültürel altyapılardan katılımcılar, Amerikalı disiplinlerarası sanatçı, araştırmacı ve teknolojist Heidi Boisvert’in öncülüğünde cinsiyet eşitliği ve kadınları güçlendirme sosyal konuları etrafında şekillenen bir dizi aktiviteden oluşan çok yöntemli yaratıcı atölye ve çalışmalar gerçekleştirdiler. Bu çalışmalar ve proje geliştirme süreci sonucu meydana getirdikleri yaratıcı ve interaktif proje prototipleri, 6 Nisan 2019 tarihinde halka açık bir sunum ile sergilendi ve alanında uzman isimlerden oluşan bir jüri paneli tarafından değerlendirildi. Sanat ve teknolojiyi buluşturan proje prototipleri, 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek Sokak Festivali’nde sergilenecektir.


American Arts Incubator (AAI), diyaloğu başlatmak, topluluklar kurmak, yerel ekonomileri ve daha fazla sosyal inovasyonu desteklemek için topluma yönelik dijital ve yeni medya sanat projelerini kullanan yaratıcı bir değişim programıdır.Her bir kuluçka merkezi ekonomik eşitlik, gençlerin güçlendirilmesi, cinsiyet eşitliği ve çevresel sürdürülebilirlik ile ilgili bir sosyal veya çevresel sorunu ele almaktadır.

Heidi Boisvert (PhD) bir yeni medya sanatçısı, yaratıcı teknoloji uzmanı, deneyim tasarımcısı, araştırmacı ve yazardır. Doktora derecesini Rensselaer Politeknik Enstitüsü Elektronik Sanatlar Bölümü’nde almış ve şu anda New York City College of Technology’de (CUNY) Yeni Medya Teknolojisi Direktörü ve MIT OpenDoc Lab’de bir araştırma ortağıdır.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart